Si quhet trajnerit fitues i “The Best”

FIFA ka zbuluar emrat e 10trajnerëve që do të sfidojnë me njëri tjetrin për të fituar [minin “The Best” . Cili dotë jetë trajneri më i mirë për sezonin 2016-të? Midis trajnerëve kandidatë janë 3 protagonistë të La Ligës: Zinedin Zidan iRealit të Madridit, Luis Enrike i Barcelonës dhe Simeone i Atltiko së Madridit. Trfeu

Vazhdoni leximin →

Zidan e ka fiksim kur pëson gol, edhe pse Reali fiton!

Zinedin Zidan është vërtet prej “racës së perfeksionistëve”. Edhe pse trajner ende fillestar (por, me një Champions në “xhep”), francezi i Realit kërkon maksimumin nga yjet e tij. Përpara ndeshjes ndaj Legias së Varshavës në Ligën e Kampionëve, ai analizoi atë që e quan problemin më të madh të “merengesve”. “Çdo ndeshje na shënojnë gol

Vazhdoni leximin →