Ciloi do të dorëzohet i pari, Reali apo Isko? Zizu s’kuptohet

E ardhmja e Isco Alarcon te Real Madrid mbetet në pikëpyetje, ndofta edhe pa asnjë shpresë.

Isco Alarcon ka kontratë me Real Madridin deri në verën e vitit 2018. Por, deri më tani Los Blancos e as lojtari nuk kanë propozime konkrete për vazhdimin e bashkëpunimit.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, Isco dhe drejtuesit e Realit pritet të diskutojnë në fund të këtij sezoni.

Dëshira e Iscos është të mbetet në Santiago Bernabeu, por dëshiron të luajë më shumë, por Zisane ia jep minutat me pikatore..

Sipas Marcas, një gjë është e sigurt: Isco  do të vazhdojë ose do të largohet nga Real Madridi gjatë verës