Si quhet trajnerit fitues i “The Best”

FIFA ka zbuluar emrat e 10trajnerëve që do të sfidojnë me njëri tjetrin për të fituar [minin “The Best” . Cili dotë jetë trajneri më i mirë për sezonin 2016-të? Midis trajnerëve kandidatë janë 3 protagonistë të La Ligës: Zinedin Zidan iRealit të Madridit, Luis Enrike i Barcelonës dhe Simeone i Atltiko së Madridit.

Trfeu do të shkojë në Spanjë apo mund të ketë ndonjë befasi? Emrat që plotësojnë  listën që konkurrojnë në “The Best” janë:  Coleman i Uellsit, Deshamp i Francës, Poketino i Totenhemit, Klop i Liverpulit, Guardiola i Man[ester Sitit, Ranieri i Lei[esterit dhe Santos i Portugalisë. Për [mimin do të votojnë trajnerët dhe kapitenët e ekipeve nacionale.