Zekic i lidhur me shqiptarët

Zoran Zekiç, i sh-trajneri i Partizanit, i cili disa javë më parë la të kuqtë për të marrë drejtimin e Osijekut, duket se nuk heq dorë nga shqiptarët. Mediat kroate kanë zbuluar disa nga piketat e merkatos së dimrit të Osijekut, ku bien në sy dy nga dëshirat e trajnerit Zekiç. Ish-trajneri i të kuqve

Vazhdoni leximin →

Zekic i jep lamtumirën Partizanit

Zoran Zekic u largua nga Partizani pas vetëm 14 ndeshjesh. Kroati do të vazhdojë aventurën si trajner në vendin e tij, te Osijek. Siç shihet në video, Zekic i përshëndeti të gjithë në kampin e kuq, ku nuk munguan fjalët motivuese. “Shoh fytyra të qeshura. Kur ju shoh të lumtur që po ik, jam i

Vazhdoni leximin →

Zyrtare, Partizani largon Zekic

Është zyrtare, Zoran Zekiç nuk është më trajner i Partizanit. Klubi i kuq ka njoftuar lëvizjen më të fundit me anë të një postimi në rrjetet sociale duke konfirmuar atë që qarkullonte prej ditësh: transferimin e Zekiç te skuadra e NK Osijek. Ndërkohë, drejtimi i skuadrës i është besuar Drejtori Sportiv, Arbër Abilaliaj dhe stafit

Vazhdoni leximin →

Pyetje për trajnerët: Doni më shumë futbollin apo presidentët?

Sa më shumë shkarkohen  trajnerët nga ekipet në  Superligë, aq më e madhe bëhet dashuria e tyre për ..presidentët!  Dhe shqiptarë apo të huaj qofshin, sikur janë shkrirë  bashkë, kanë një “pasaportë”, fjalët e fundit që thonë ..ia dedikojnë dashurisë për presidentin! Kuptohet, fjalë zemre, që edhe vetë futbolli … do t’i lëshonte goja lëng!

Vazhdoni leximin →

Zekic në radarin e Osijek në Kroaci

Partizani mund të ndryshojë sërish trajner vetëm pak muaj pas emërimit të Zoran Zekic pasi kroati është futur në radarët e një klubi në vendlindje. Një ditë pas humbjes kundër Skënderbeut, e para për këtë sezon, për të trazuar jo pak ambientin e Partizanit, kanë menduar mediat kroate. Në mënyrë të papritur, emri i Zoran Zekic

Vazhdoni leximin →