MotoGP, në Austri pole position është i Vinales

Maverick Vinales konfirmohet piloti më i shpejtë në pistën e Spielberg duke fituar pole position në Cmimin e Madh të Austrisë. Piloti i Yamahës  e përshkoi pistën austriake me kohën 1 minutë 23 sekonda dhe 450 të mijtat duke lënë pas Jack Miller me Ducati Pramac dhe në të tretin Fabio Quartararo. Për pilotin spanjoll

Vazhdoni leximin →