Skuadra kuqezi vazhdon përgatitjet, kthehet edhe Veseli

Kombëtarja vijon përgatitjet në prag të dy sfidave të rëndësishme të qershorit në eliminatoret e Euro 2024 kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Pas seancës të veçantë stërvitore të zhvilluar pasditen e së mërkurës në stadiumin “Air Albania”, skuadra kuqezi vijoi ditën e 11-të të grumbullimit në “Shtëpinë e Futbollit”.  Stafi teknik i drejtuar nga trajneri

Vazhdoni leximin →

Memushaj, Manaj e Veseli, ka shkëlqim shqiptar në Itali!

Titullarë apo nga stoli, kjo ka pak rëndësi. Futbollistët shqiptarë janë kthyer në një “pasuri” të vërtetë të Serisë A, duke lënë gjurmë sa herë janë në fushë. Ledian Memushaj u tregua një luftëtar i vërtetë për Peskarën, duke luajtur fort ndaj mesfushës superiore të Milanit, madje duke mos u dorëzuar në “San Siro” as

Vazhdoni leximin →