Historia e sportistes trondit botën

Nga UFO te UFC, ndryshon vetëm një shkronjë por e gjithë historia. Kampionia e kafazit Angela Hill trondit botën e sportit me një deklaratë që gjithsesi duhet marrë me rezerva. 38-vjeçarja që në ditët e fundit siguroi një sukses tjetër duke e çuar në 29 numrin e fitoreve në karrierë, flet për një histori që

Vazhdoni leximin →

UFC, tërhiqet Amanda Nunjes, më e forta e të gjitha kohëve

Nëse tek meshkujt legjendat kanë qenë dhe mbeten të shumta, e mund të veçohet një Habib Nurmagomedov apo Konor Mekgregor, tek femrat është një emër që dallohet mbi të gjithë. Amanda Nunjez ishte kampionia nga Brazili që dominoi artet e përziera marciale (MMA) dhe sidomos kategorinë më të njohur të tyre, kampionatin botëror UFC. Nunjes

Vazhdoni leximin →

UFC, Mahaçev mund Volanovskin dhe është kampioni i botës!

Një përballje e madhe në “kafaz” mes dy gjigandëve të këtij sporti. Në Perth të Australisë u përplasën Islam Mahaçev, rusi me etnicitet dagestanas, dhe vendasi Aleksandër Volkanovski. Pas një lufte tepër të fortë, Mahaçev e mori sërish titullin e kampionit të botës në UFC. Volkanovski ishte ngjitur një kategori më lart dhe luftoi mjaft,

Vazhdoni leximin →