S’ka gola magjikë për Ibrën dhe shfaqet si i ..fortë

Sulmuesi i Man. Junajted,  Ibrahimoviç, nuk do të dënohet nga UEFA për kapjen për fyti të mbrojtësit Simon Kjaer në ndeshjen kundër Fenerbahçes në Ligën e Europës. Suedezi u konfrontua me danezin, i cili tentoi të bllokojë Ibrën për rivënien e shpejtë anësore. Ibrahimoviç nuk u dënua nga gjyqtari, duke rritur zërat se 35-vjeçari do

Vazhdoni leximin →

Shqipëria tjetër gjobë nga UEFA për shkak të tifozëve

Janë të bërë zakonshme për Federatën Shqiptare të Futbollit, që të paktën ngushëllohet me faktin që ndeshjet e kombëtares vazhdojnë të luhen me tifozë. Gjoba e fundit e UEFA-s erdhi për shkak të sjelljes së tifozëve kuqezinj në përballjet ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës. Bëhet fjalë për 25 000 franga zvicerane, sepse një pjesë e publikut

Vazhdoni leximin →

Modeli i ri i Championsit fut në sherr ligat europiane me UEFA-n!

Mos vallë ka ardhur momenti që një “luftë civile” të shpërthejë në futbollin europian. Ligat Profesioniste Europiane të Futbollit (EPFL) kanë deklaruar se do të ndërpresin bashkëpunimin me UEFA-n nëse realizohen ndryshimet e propozuara në formatin e Ligës së Kampionëve. Shoqata e ligave profesioniste europiane përbëhet nga 25 kampionatet kryesore në kontinent dhe është kundër

Vazhdoni leximin →

Zoti president, kujdes me përqindjet!

Sa herë që presidenti Duka shfaqet në ekran, shfaqja siguron aq shumë tifozë, sa biletat mund të shiten edhe në tregun e zi. Si një mesfushor i zoti, tani në kohën e lulëzimit të stadiumeve, presidenti e zgjedh “fushën” ku do të luajë. Kështu ndodhi edhe në shfaqjen e tij të fundit, një javë më

Vazhdoni leximin →

Intervistë imagjinare me presidentin Duka

Kur “mbreti” driblon edhe… trukimet! Dikush, një nga njerëzit besnikë të presidentit të futbollit, Armando Duka, ka bërë një pyetje: “Përse bëni takime imagjinare me  presidentin, kur ai është  tepër i prekshëm”.  Përgjigja mu duk bindëse dhe lakonike: “ Kur Duka jep intervista reale, pyetjet dhe përgjigjet janë pronë e tij, kurse në intervistat imagjinare,

Vazhdoni leximin →

Nga lavdia e Francës, tek ferri i trukimeve!

-Prapëseprapë, “çunat e raportit”, kanë bërë një lojë jo fort të sinqertë kur na servirin emra të ndryshëm në skemën e trukimit, të kësaj antiloje, por nuk përmendet emri i presidentit Duka. Njeriu që mori shumë lavde dhe bekime kur na çoi në Europian, shefi që u pagëzua si “magjistar” kur hipëm në tapetin e

Vazhdoni leximin →