Broja edhe në postimin e UEFA-s

“Armando Broja me një gol në ndeshjen e tij të parë si titullar që nga nëntori 2022”, është ky postimi i shfaqur në profilin zyrtar të UEFA-s në Twitter për Euro 2024. Një gol që ka shtuar akoma më shumë entuziazmin rreth rikthimit të sulmuesit, i cili shihet si një emër që mund të bëjë

Vazhdoni leximin →

UEFA si FSHF me Superioren, format i ri që “fshin” Champions League

UEFA tani mendon për Superligën që ideuan Agnelli, Laporta dhe Perez. Formati i ri do të zbatohet nga viti 2027 dhe parashikon “zhdukjen” e Championsit aktual. Nuk bëhet fjalë për atë projekt të hartuar nga “rebelët” por për një kompeticion të sponsorizuar nga UEFA. Hipoteza e bujshme është hedhur sot, në Spanjë, nga “El Pais”,

Vazhdoni leximin →

Varshava pret Superkupën

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur destinacionin e ri të Supërkupës për vitin 2024. Takimi, i cili do të luhet më 14 gusht të 2024-ës mes fitueses të Champions-it dhe Europa League, do të mbahet në Varshavë. Komiteti gjithashtu vendosi që të spostonte Kongresin e UEFA-s të programuar për tu mbajtur vitin që vjen në

Vazhdoni leximin →

Anglia kundërshton UEFA-n për Rusinë

Federata e Futbollit ka qenë e qartë në pozicionin e saj për të mos lejuar sportistët rus të marrin pjesë në kompeticionet e organizuara nga UEFA. Ditën e djeshme një nga vendimet që mori Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ishte edhe ai në lidhje me ekipet e moshave të Rusisë. Sipas vendimit të fundit të organit

Vazhdoni leximin →

Forca presidenti Duka, vetëm Ceferinin kemi para ..!

Duka drejt majës , futbolli që drejton  prej dy dekadash drejt ..rënies me kokë ! Sikur e ka kurdisur njeri me dorë fatin e kundërt të presidentit Duka dhe futbollit shqiptar. Sa më lart shkon presidenti në organet e UEFA-s, aq më poshtë bie në klasifikimin e UEFA-s futbolli i tij  ose..kampionati ynë! Sa më

Vazhdoni leximin →

Ernest Muçi në votimin e UEFA-s

Një shqiptar tjetër bën pjesë në një sondazh të UEFA-s. Pas Jasir Asanit që fitoi garën për golin më të bukur të muajit shtator, këtë herë është radha e Ernest Muçit i cili është klasifikuar në sondazhin për futbollistin e javës në Europë. Në faqen e UEFA-s është hapur votimi ku sulmuesi kuqezi figuron pas

Vazhdoni leximin →

“Muaji i mjaltit” me UEFA-n mbaron?, në federatë e kanë me përtesë të flasin për gabimet e tyre

UEFA e shtrëngoi dorën këtë herë sepse ndoshta votat e Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë së Veriut të unifikuara nuk ia janë dashur hë për hë. Nuk ka zgjedhje në asnjë nivel dhe sot duhet që ndoshta “masha” e Disiplinës të bëjë punën për të cilën funksionon dhe ekziston. Në paralajmërimin e gjatë, “garnitura” është gjoba

Vazhdoni leximin →