Restoranti i picave i shpëtoi “paq” gjyqit ndaj UEFA-s

Pronari i këtij biznesi pati një ide të shkëlqyer, por që mund ta kishte vendosur në telashe. Një restorant i vogël në Gjermani, që merret edhe ,e prodhimin e picave, vendosi t’ua vinte emrin këtyre të fundit, “Campignons League”, një emër shumë i ngjashëm me atë të Ligës së Kampionëve (Champions League). Natyrisht, Champions ka

Vazhdoni leximin →

Cilën “blerje” do të sakrifikojë Barça në Europë? Me gjasë, Obamejangun

Në janar bëri shpenzime si pakkush, dhe vetëm Juventusi e Njukasëlli mund të maten me të. Barcelona ishte një nga “mbretëreshat” e transferimeve pasi erdhën fillimisht Ferran Torres, e pastaj Adama Traore, Dani Alvesh si dhe Pjee-Emerik Obamejang. Gjithsesi, sipas rregullave në Ligën e Europës, dhe sipas nevojave të trajnerit Ksavi Hernandez, katalanasit do të

Vazhdoni leximin →