Turpi i Shalkes, një vit pa fituar në Bundesligë!

Dikur ka qenë një skuadër e rëndësishme, edhe pse jo në nivelin e Bajernit, me 7 tituj kampion e 5 Kupa. Gjithsesi, Shalke 04 quhej ndryshe “Blutë Mbretërorë” (apo edhe “gaztorët”), një ekip që fitoi edhe një Kupë UEFA, arriti një tjetër finale, dhe ndërtoi stadiumin e parë ultramodern në Gjermani. Sot ky ekip me

Vazhdoni leximin →

Një garë kampionësh të mëdhenj që pati fund të turpshëm

Dënimi që e la Sebastian Fetelin pa fitore në garën “Formula 1” të Kanadasë, ka ngjallur mjaft reagime midis tifozëve, si edhe midis ish-automobilistëve që ndoqën zhvillimet në Montreal. Mario Andreti legjendar që ka qenë kampion i “Formulës 1” më 1978, shkroi në profilin e tij në Twitter: “Kam mendimin se detyra e njerëzve përgjegjës

Vazhdoni leximin →

Një hero dhe shumë turpe në Kupën e Mbretit në Spanjë

Konflikte verbale dhe “disi” fizike janë parë shumë në futboll, por ai që ndodhi në stadiumin “Mestaja” të Valencias meriton vend të veçantë, padyshim në “karrigen e turpit”. Pati grushta e shkelma si dhe fytyra të gjakosura, ndërsa futbollistët e Valencias e të Getafes e mbyllën në këtë mënyrë ndeshjen e Kupës së Mbretit. Forcat

Vazhdoni leximin →