Qeveria Franceze krijon hapësira; Turi I Francës, pa publik

Ndërsa bota e sportit është ndalur për emergjencën coronavirus, nga Franca vijnë deklarata që krijojnë shpresa për Turin e Francës së këtij viti. ‘Zhvillimi I Turit te Francës 2020 me dyer të mbyllura është një mundësik-tha Ministrja Franceze e Sporteve, Roxana Maracineanu-të gjitha skenaret janë të mundur. Jemi në kontakt të vazhdueshëm me organizatorët edhe

Vazhdoni leximin →

Alarm në Turin e Francës, grabitet skuadra e Lotto Soudal në hotelin ku ishte akomoduar

Turi Francës ka shënuar një rast grabitjeje. në Hotelin ‘Holiday Inn Blagnac’ persona të panjohur hynë në mbrëmjen e së mërkurës për të bërë një vjedhje. Mësohet se grabitësit morën materiale me vlerë 50 mijë Euro që ishin para cash, pajisje informatike dhe televizorë. Objektivi i këtyre keqbërësve ishte skuadra e Lotto Soudal që sipas

Vazhdoni leximin →