Polemika në Argjentinë: Dybala ka tradhëtuar Orianën

Lidhja e Paulo Dybalës dhe Oriana Sabatinit është në krizë? Është e cuditshme ta thuash kur sheh postimet romantike të ciftit në rrjetet sociale, e megjithatë në Argjentinë askush nuk ka dyshime; sulmuesi I Juventusit ka tradhëtuar këngëtaren që këto ditë do të nxjerrë këngën e saj të re ‘Tuyyo’ Sipas disa portaleve të specializuara

Vazhdoni leximin →

Insinje, si përkufizohet tradhëtia në futbollin profesionist?!

Lorenco Insinje shprehu konsideratën e tij për ish-trajnerin e Napolit Mauricio Sari që sezonin e ardhshëm do të drejtojë Juventusin, që është klubi më i urryer nga napolitanët. Kjo, duke qenë se klubi torinez ka qenë është rivali kryesor për Skudeton, ndërkohë që dihet se, sido që të jetë, “zonja e vjetër” është më kualitative

Vazhdoni leximin →

“Bëra gabime, e dashur, nuk do të përsëritet më”!

Një këngë ruse, e grupit të vajzave “Liceistet”, thotë kështu: Jepju atij/nuk do të kesh asgjë në këmbim/fale atë/gabimi i radhës do të jetë tradhëtia! Këto vargje mund të këndohen në çdo gjuhë të botës, ndërsa vajzat ruse duhet t’ia thonë fort Melani da Kruzit, të fejuarës së futbollistit të Mançester Junajtidit, Antoni Marsial. Kohët

Vazhdoni leximin →