Krahasimi i Fikajo Tomorit: Premier Liga si NBA-ja, Seria A si futbolli amerikan

I ka provuar që të dy kampionatet dhe mund të bëjë një krahasim. Mbrojtësi i Milanit, ish-lojtari i Çelsit, Fikajo Tomori, flet për diferencën mes Premier Ligës angleze dhe Serisë A italiane, në një intervistë që jep për të përditshmen britanike, “Gardian” (The Guardian). “Premier Liga është si basketbolli, – thotë Tomori, – shkohet shumë

Vazhdoni leximin →

Chelsea, Lampard i hap rrugë kalimit të Tomorit te Milan

Fikayo Tomori i afrohet Milanit. Konfirmimi vjen direkt nga Frank Lampard. ‘Është një futbollist në zhvillim e sipër-tha trajneri i Chelsea duke pranuar mundësinë e kalimit në mënyrë të përkohshme të lojtarit te kuqezinjtë-këtë vit kemi në dispozicion 5 qendërmbrojtës, kështu që situata është e vështirë  me disa prej tyre që nuk luajnë rregullisht dhe

Vazhdoni leximin →