Cfare kurajoje, Lindelof eviton një grabitje në Suedi

Nga markimi i kundërshtarëve në fushën e lojës, te bllokimi I një keqbërësi në rrugët e Vasteras në Suedi. Kjo është ajo që i ndodhi Victor Lindelof, mbrojtësit të Manchester United i cili ndoqi dhe bllokoi një grabitës me bicikletë që sapo i vodhi cantën një të moshuareje 90 vjecare. Lindelof nuk deshi të komentojë

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic i shkel syrin Hammarby: Do të shihemi në fushë

Zlatan Ibrahimovic i shkell syrin Hammarby; ‘Do të shihemi në fushë-shkruante sulmuesi suedez në një koment në Twitter teksa i përgjigjej një videoje të klubit që u kërkonte tifozëve të regjistrohen për abonimet. Ibrahimovic gjatë periudhës së karantinimit të Italisë ka zhvilluar stërvitje pikërisht me skuadrën e Hammarby ku ai zotëron 25% të aksioneve. Mesazhi

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic është në formë, shënon me Hammarby

Zlatan Ibrahimovic arrin të lërë shenjë edhe në kohën e karantinës globale për shkak të pandemisë coronavirus. Qendërsulmuesi i Milanit zhvilloi një ndeshje miqësore me dyer të mbyllura me Hammarby ku ai është aksioner  dhe me të cilën po stërvitet kundër ekipit satelit Frej. Pas pak minutash lojë, Ibra arriti të shënojë si për të

Vazhdoni leximin →

Milan, Ibrahimovic seancë stërvitore me Hammarby

Zlatan Ibrahimovioc po e kalon periudhën e karantinimit në Suedi në pritje për t’u kthyer në Itali për të rinisur stërvitjen në prag të ristartit të mundshëm të kampionatit. Dëshira për t’u kthyer në fushë është kaq e madhe saqë e bëri Ibran që këtë të enjte të marrë pjesë në një seancë stërvitore me

Vazhdoni leximin →

I biri i Henrik Larsonit nënshkruan me Spartakun e Moskës

Sulmuesi i ri 22-vjeçar suedez, Xhordan Larson, u largua nga Norçepingu i ligës suedeze të futbollit dhe nënshkroi kontratë me një nga klubet më të njohur të Rusisë, Spartaku i Moskës. Kjo do të jetë përvoja e dytë ndërkombëtare e të birit të futbollistit legjendar suedez, Henrik Larson, dhe në ceremoninë e prezantimit ai pozoi

Vazhdoni leximin →