Santoshi pendohet pas 13 vitesh për Ronaldon..

Kristiano Ronaldo emrin e tij të vërtetë futbollistik e vuri te Mançester Junajtidi, klubi, ku ai u shpërngul, më 2003, nga Sportingu i Lisbonës dhe kjo ndodhi, pas një ndeshjeje miqësore, në Portugali, mes Sportingut dhe ManU-së. Në këtë ndeshje, Ronaldo u dha një mësim të mirë “djajve të kuq”, kështu që, menjëherë pas saj,

Vazhdoni leximin →

Sevilja po fërkonte duart kur Sami Nasri..krak!

Samir Nasri mund të quhet një njeri pa fat kur mendon se pranë topit, në ekipin e Seviljes, po dëshmonte se klasi i tij është i padiskutueshëm edhe pse në Francë e quajnë “ i paedukuari”. Nasri do ti nënshtrohet  një kontrolli mjekësor, konkretisht rezonancën maganetike,  në këmbën e djathtë pas një momenti përplasje me

Vazhdoni leximin →