Skandali me Sporting Lisbone; sulmi u organizua nga vete presidenti i klubit?

Thellohet skandali me Sportingun e Lisbones. Skuadra portugeze perpara pak ditesh u sulmua nga 50 tifoze ultras pas humbjes se pesuar me Maritimo  duke shkaktuar plagosjen ne koke te sulmuesit Bas Dost. Sipas medias luzitane rezulto  qe ky sulm per te cilin u arrestuan 21 persona, u organizua nga vete presidenti i Sportingut, Bruno de Karvajo dhe se trajneri Zhorzh Zhezus ka prova qe e vertetojne kete.

Gjithnje sipas medias portugeze, Karvajo ne 6 prill ka takuar kreun e grupimit Juve Leo, pikerisht pas ndeshjes se Europa League me Atletiko Madrid ne kryeqytetin spanjoll. Nderkohe Bruno De Karvajo nepermjet nje komunikate ka bere te ditur se nuk ka ndermend te jape doreheqjen duke detyruar trajnerin Zhorzh Zhezus te mendoje qe te ndermarre veprime ligjore.

Sfidanti.al