Real Madrid, bisedime me Arabinë Saudite për një sponsorizim prej 150 milionë Euro

Reali i Madridit ka nisur punën për sistemimin e llogarive financiare pasi pandemia coronavirus e ka vënë Los Blancos ashtu sikurse edhe shumë klube të tjerë në vështirësi të mëdha ekonomike. Një rrugë që drejtuesit e klubit merengues kanë gjetur për të përballuar këtë situatë është marrëveshja e sponsorizimit me Arabinë Saudite Sipas të përditshmes

Vazhdoni leximin →

Vllaznisë “nuk ia mban të privatizohet”, Alban Xhaferin vetëm si sponsor!

Vllaznia e Shkodrës dhe Bashkia e këtij qyteti kanë arritur një marrëveshje sponsorizimi me kompaninë “Albafoto”, e cila do të ndihmojë financiarisht klubit për një periudhë të caktuar. Vllaznia njoftoi në faqen e saj zyrtare arritjen e akordit, dhe publikoi dokumentin e nënshkruar nga palët, mes të cilëve edhe nga biznesmeni Alban Xhaferi, administrator I

Vazhdoni leximin →

PSG-Nike, rinovojnë kontratën, shkruajnë historinë

Binomi Paris Sën Zhermen-Nike do të vazhdojë bashkëpunimin deri në vitin 2032. Klubi parizien dhe kompania amerikane e veshjeve sportive rinovuan kontratën e tyre edhe për 13 vjet për të vendosur një rekord të ri përsa i përket cështjes së akordeve të sponsorizimit. Në fakt, paris Sën Zhermeni dhe Nike po bashkëpunojnë prej 30 vitesh,

Vazhdoni leximin →

Roma me sponsor te ri; nenshkruan me ‘Qatar Airways’

Roma behet me e pasur dhe kjo fale Qatar Airways, e njejta kompani qe deri sezonin e kaluat lexohej ne fanelat e Barcelones. Klubi verdhekuq nenshkroi me kompanine ajrore deri ne sezonin 2020/2021 dhe lajmi u be i ditur nga presidenti i Romes, Palota. ‘Ky njoftim vjen ne nje moment domethenes per klubin brenda dhe

Vazhdoni leximin →