Spalleti nervozohet me kolegun nga Maqedonia e Veriut

Luciano Spalletti nuk ka arritur ta gëlltisë barazimin në Shkup përballë Maqedonisë së Veriut e kjo është reflektuar edhe në sjelljen e trajnerit që debutoi në stolin e Italisë për sfidën eleminatore me Maqedoninë e Veriut. Pasi sfida u mbyll në barazim 1-1 dhe tashmë të kaltërit rrezikojnë edhe pjesëmarrjen në Euro 2024 pasi në

Vazhdoni leximin →

Hipoteza e re, Spalletti në garë për pankinën e Kilit

Luciano Spalletti mund të kthehet shumë shpejt në rolin e trajnerit. Nga Amerika Latine vijnë disa lajme që e shohin atë në garë për postin e trajnerit të Kombëtares kiliane të futbollit. Sipas këtyre zërave tekniku toskan u ka dhënë lejen agjentëve të tij për të biseduar me Federatën Kiliane edhe pse pengesat nuk mungojnë.

Vazhdoni leximin →

Humbja me Nuremberg? Për Spaletin nuk paska problem..

Humbja në miqësoren me Nurembergun nuk e shqetëson shumë trajnerin e Interit, Luciano Spalletti. Trajneri italian deklaroi se për të pati më shumë rëndësi fakti që nuk pati dëmtime futbollistësh. ‘Jemi vetëm në fillim dhe e rëndësishme për ne është që asnjë prej futbollistëve nuk pati problem fizike-tha Spalletti i cili foli edhe për domosdoshmërinë

Vazhdoni leximin →

Luciano Spalletti i thotë ‘addio’ Romës; Di Francesco do jetë zëvendësuesi i tij?

Luciano Spalletti nuk është më trajner i Romës. Klubi verdhekuq nëpërmjet një komunikate për shtyp zyrtarizoi largimin e trtajnerit italian për të cilin pritet kalimi te skuadra e Interit ku do të zëvendësojë Stefano Piolin. ‘Duam të falenderojmë Spalletitn për punën e madhe dhe kontributin e dhënë në skuadër që nga momenti i rikthimit të

Vazhdoni leximin →