Alvin Karaqi triumfon në karate në Lojrat Europiane 2023

Alvin Karaqi, i cili përfaqëson Shqipërinë, ka fituar medaljen e artë në Lojërat Evropiane të cilat po mbahen në Poloni. Karaqi në ndeshjen finale në disiplinën karate kumite -84 kg, mposhti holandezin, Brian Timmermans, me rezultat 3-2. Së pari ai arriti të mund Kampionin e Evropës kroatin Garibovic dhe grekun Mastrogiannis i cili ka fituar

Vazhdoni leximin →

De Biazi vazhdon të denigrojë Rashicën: Ne kemi shumë si ai

Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, ka komentuar sërish largimin e Milot Rashicës, i cili la Shqipërinë për Kosovën, menjëherë pas lënies jashtë listës përfundimtare të lojtarëve, që trajneri italian do të kishte në “Euro 2016”. “Rashica është një lojtar shumë i mirë, por ne kemi shumë si ai në ekip. Në fakt, problemi i tij është se ai nuk donte të behej

Vazhdoni leximin →