Ja pra, që Dibala shkon tek Interi dhe Ikardi tek Juventusi

Kur diçka kërkon ta heqësh qafe, të mos e kesh me vete, bën ç’mos që ta largosh. Kështu edhe për futbollistët dhe klubet i dinë mirë interesat e tyre. Mënjanë batutat, përbetimet dhe raportet prej tifozësh, pasi futbolli funksionon ndryshe, mbi bazë të harmonisë së brendshme të skuadrave dhe të ekulibrave financiarë e sportivë. Interi

Vazhdoni leximin →

‘Independent’ lëshon bombën; ka shkëmbim Nejmar-Bejl

‘Independent’ lëshon bombën e merkatos; Reali i madridit dhe Paris Sën Zhermeni po mendojnë për shkëmbimin mes Nejmarit dhe Garet Bejl. Sipas të përditshmes britanike kjo ide shihet si zgjidhja ideale për të dy klubet që i ka zënë vërtet halli me futbollistët respektivë të cilët prej kohësh janë izoluar. Fjalët e Zidane për Bejl

Vazhdoni leximin →

Juve, dëgjo një ish-president: Rokada Dibala–Kulibali – ideale!

Këtë uikend në kampionatin italian do të zhvillohet ndeshja derbi mes Napolit dhe Juventusit. Në prag të kësaj ndeshjeje të rëndësishme, u prononcua edhe ish-presidenti i Juves Xhovani Koboli Xhili, sipas të cilit Juventusi dhe Napoli do tëbënin mirë që tërealizonin një shkëmbim Paolo Dibala – Kalidu Kulibali”: “Kam mendimin se Dibala ka nevojë për

Vazhdoni leximin →

Juvja ofron rokadën Dibala – Pogba, në Angli u duket si “Kali i Trojes”

Juventusi ka në plan që gjatë sezonit dimëror të transferimeve t’i ofrojë Mançester Junajtidit një shkëmbim, më konkretisht, është gati t’i japë atij Paolo Dibalën që të marrë ish-futbollistin e vet Pol Pogba, shkruan gazeta angleze, “Mirrror”, duke shtuar se edhe vetë mesfushori francez është dakord që të kalojë në Torino, ndërkohë që ekipit jventin,

Vazhdoni leximin →