Në Itali thonë se futbollin më të bukur e luan Milani

Dhe, ndërkaq, Andrij Shevçenko nis të ndjejë keqardhje për rivalët në Champions, Liverpul, Atletiko, Porto. “O tempora, o mores”, do të thoshte latini i lashtë. Deri pak javë më parë, kur u hodh shorti i fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, në Itali keqardhja ndihej për Milanin që ra në shoqëri me Liverpulin e

Vazhdoni leximin →

Shevçenko mendon për t’u kthyer tek Milani në të ardhmen!

E si mund të kthehet ndryshe përveçse si trajner! Andrij Shevçenko, ish-ylli i Ukrainës, i Dinamos së Kievit dhe Milanit, ka në plan që të kthehet dikur në “San Siro” për t’u bashkuar me kuqezinjtë. Legjenda ukrainase, e madhe ashtu si Lobanovski dhe Blohini, po drejton Ukrainën në Euro 2020 dhe ka mbërritur në çerekfinale

Vazhdoni leximin →

Shevçenko: Pionteku është trashëgimtari im te Milani

Futbollisti i ri Krishtof Piontek me performancat e tij të shkëlqyera me Milanin, por edhe me përfaqësuesen polake, ka fituar simptatinë e shumëkuijt në botën e futbollit, midis tyre edhe të legjendës ukrainase të futbollit, Andrij Shevçenko, që në një prononcim të fundit të media deklaroi: “Pionteku është trashgëtimtari im te Milani. Ai ka një

Vazhdoni leximin →

Transferimi i sezonit në Itali! Beloti do të ndjekë gjurmët e Shevçenkos?

Sipas lajmeve më të fundit, përfaqësitë e klubeve të Milanit dhe të Torinos kanë filluar bisedimet, ndërsa thuhet se tifozët e Milanit kanë nisur në rrjetët sociale një fushatë që synon transferimin e Andrea Belotit tek ekipi rosoner me hashtagun “BelotiMilan”. Italia futbollistike, në fakt, po zien lidhur me takimin që është zhvilluar mbrëmë mes

Vazhdoni leximin →