Në Angli kërkojnë që Jurgen Klopi të pezullohet 10 ndeshje!

Debatet janë të forta, janë rrahje mendimesh, si dhe biznes mediatik, pak ditë pasi trajneri i Liverpulit u përjashtua me të kuq në derbin ndaj Mançester Sitit në Premier Ligë. Jurgen Klopi u acarua shumë me gjyqtarin anësor dhe i bërtiti fort, duke detyruar kryesorin t’i jepte “urdhërin” për t’u larguar nga fusha. Një ish-sulmues

Vazhdoni leximin →

Kontrasti i Arsenalit, nga madhështia e Bajernit, te ekipi i kategorisë pestë!

Vështirë se mund të provojë ndonjë skuadër një kontrast kaq të madh në fare pak ditë. Arsenali, pasi luajti të mërkurën në mbrëmje në stadiumin “Alianc Arena” të Bajernit për Ligën e Kampionëve, do të jetë këtë fundjavë, në fushën skajshmërisht modeste të Saton Junajtidit për Kupën e Anglisë. Nga kampionia e Gjermanisë dhe një

Vazhdoni leximin →