Inter, Sanchez lë përpara kohe stërvitjen me Kilin, gjendja për t’u vlerësuar

Alexis Sanchez shqetëson sërish Interin. Sulmuesi ndërpreu stërvitjen me përfaqësuesen kiliane dhe sipas medias amerikanolatine, gjendja fizike e tij nuk është shumë e rëndë dhe për momentin duket se Sanchez do të zbresë në fushën e lojës në ndeshjen ndaj Perusë për kualifikueset e Botërorit 2022, por është nën vëzhgim Por pavarësisht kësaj, Interi duke

Vazhdoni leximin →

Inter, tani Alexis Sanchez është zyrtarisht i gjithi i yti

‘Inter komunikon se Alexis Sanchez transferohet përfundimisht te zikaltrit falas. Sulmuesi kilian ka nënshkruar një kontratë me klubin deri në 30 qershor 2023-kjo është komunukata zyrtare e Interit për  sigurimin e kartonit të Sanchez që konfirmon atë që deklaroi një ditë më parë Beppe Marotta përpara sfidës me Getafen. Sulmuesi kilian zgjidhi kontratën me Manchester

Vazhdoni leximin →

Inter ‘shperthen’, akord me Sanchez, hapa para per Kumbullen

Inter rihidhet me prepotence ne sulm pee Marash Kumbullen. Konkurrenca e Lazios nxiti drejtuesit e klubit zikalter per te pershpejtuar hapat ne lidhje me tratativat me Veronen per sherbiminne mbrojtesit te perfaqesueses shqiptare. Shifra e preenduar nga veronezet gjithsesi mbetet e konsiderueshme, 30 milione Euro, keshtu qe ne kete pike po punohet per perfshirjen futbolliateve

Vazhdoni leximin →