Shpërthen coronavirusi te Salzburg në kampionatin austriak

Coronavirusi vazhdon të prekë klubet e futbollit evropian. I fundit në listë është Red Bull Salzburg. Skuadra austriake nëpërmjet një komunikate për shtyp bëri të ditur se 3 futbollistë pa i zbuluar emrat e tyre, kanë rezultuar pozitivë në testet për Covid të kryera pas ndeshjes së playoffit të Ligës së Kampioneve me Maccabi TelAviv

Vazhdoni leximin →

Sekreti I Haland: Fle gjumë me topa futbolli

Cdo sulmues ka sekretin e tij dhe në këtë pikë nuk bën përjashtim as Erling Haaland. Në një intervistë për Dagb;adet, sulmuesi I Salzburgut tregoi se shkon për të fjetur me  topa futbolli. ‘Topat janë në shtrat dhe unë fle mirë me ta-tregon Haland në intervistën e tij-I shoh cdo ditë. Gjëja më e mirë

Vazhdoni leximin →

Zbulimi Haland kalon rekordet e Mbape dhe Raul

Erling Haland, sulmuesi I Salzburgut është zbulimi I ri në futbollin evropian. Jo më kot po flitet shumë për 19 vjecarin norvegjez që vazhdon të shënojë gola, gjë që e bëri edhe në mbrëmjen e së martës në sfidën e San paolos me Napolin dhe regjistron një rekord që e vendos atë mes më të

Vazhdoni leximin →

Haland, gjigandi që ka magjepsur futbollin botëror

‘Kënga ime e preferuar është himni I Ligës së Kampioneve-kështu është shprehur Erling Braut Haland. Ai është gjigandi I vogël që ka magjepsur futbollin botëror; është një lojtar 19 vjecar, 1.94 m I gjatë që ka treguar shumë karakter e sidomos aftësi në shënimin e golave. Statistikat janë në anën e tij; 20 gola sezonale

Vazhdoni leximin →