Formula 1, dy rastet e para me Covid ne Hungari; izolohen

Shfaqen rastet e para me coronavirus ne paddockun e Formula 1 ne Cmimin e Madh te Hungarise. FIA, qe cdo jave publikon rezultatet e testeve me tampon te kryera ne ambientet e ketij kampionati,  beri te ditur se 2 persona rezultuan pozitive me Covid-19 dhe menjehere hyne ne izolim. Sipas Federates Nderkombetare te Automobilizmit keta

Vazhdoni leximin →

Vasco da Gama; 16 lojtarë pozitivë me Covid 19

Brazili po regjistron shifra të frikshme të të prekurve nga Coronavirusi dhe futbolli nuk bën përjashtim. Vasco da Gama bëri të ditur se 16 futbollistë nga 43 të testuar kanë rezultuar pozitivë nga Covid-19 dhe 3 të tjerë kanë qenë të prekur nga sëmundja, por që tani janë të shëruar. Dhe të gjithë këto shifra

Vazhdoni leximin →

Rast pozitiv me Covid-19; shtyhet një ndeshje e kampionatit ukrainas

Karpaty-Mariupol, ndeshje e Premier Leagues Ukrainase e parashikuar të zhvillohej këtë të diel është shtyrë, sepse disa futbollistë dhe anëtarë të stafit teknik të Leopoli Karpaty rezultuan pozitivë me coronavirus. Lajmi u konfirmua nga Federata Ukrainase e Futbollit që shpjegoi se personat e prekur nga Covid-19 janë asimptomatike duke hyrë në izolim. Rifillimi i kampionatit

Vazhdoni leximin →