Pujol: Stoperi më i mire? As Ramosi, as Van Dajku e as De Ligti, por…

Legjenda spanjolle e futbollit, ish-qëndërmbrojtësi i Barcelonës Karles Pujol, i ndjek me vëmendje zhvillimet në fushat e futbollit, kështu që konsideratat e tij ai i shprehu në një intervistë që dha në gazetën e njohur spanjolle, “Marka”. Kapiteni i paharruar i klubit gjigant katalonjës të Barcelonës, midis të tjerave, u pyet nga gazetari se cilin

Vazhdoni leximin →

Pyjol zgjedh 11-shen dhe Ronaldon e lë në ..stol!

Karles Puyol për shumë vite ka qenë lider i Barcelonës, duke pasur kështu mundësi që të luajë kundër skuadrave më të mira në botë Përveç skuadrave të mëdha, ai ka luajtur edhe kundër futbollistëve të jashtëzakonshëm dhe kështu ka përzgjedhur 11 lojtarët më të vështirë, kundër të cilëve ka luajtur futboll. Në formacionin e tij

Vazhdoni leximin →