Pyjol zgjedh 11-shen dhe Ronaldon e lë në ..stol!

Karles Puyol për shumë vite ka qenë lider i Barcelonës, duke pasur kështu mundësi që të luajë kundër skuadrave më të mira në botë

Përveç skuadrave të mëdha, ai ka luajtur edhe kundër futbollistëve të jashtëzakonshëm dhe kështu ka përzgjedhur 11 lojtarët më të vështirë, kundër të cilëve ka luajtur futboll.

Në formacionin e tij janë legjenda të mëdha të Realit, Milanit, apo Juventusit, por që nuk ka vend për Cristiano Roanldon.

Ai në sulm para tij ka preferuar Arjen Robben, Sergio Aguero dhe Didier Drogba.