Ja një tjetër telefonatë, Verrati, PSG-së: Nuk kthehem më në Paris!

Është verë dhe është kohë telefonatash. Celularët e prokuratorëve, trajnerëve, drejtorëve sportivë dhe madje edhe futbollistëve nuk reshtin së tingëlluari. “Cingërrin” edhe ai i Marko Verratit, por ka zile edhe tek numrat që ai i merr. Mesfushori italian mësohet se ka bërë një telefonatë-ultimatum tek Paris SG duke informuar klubin francez se nuk ka ndërmend

Vazhdoni leximin →

PSG bën prapakthehu; nuk e tenton më blerjen e Aubameyang

Paris Saint Germain ndërron mendje dhe nuk e tenton më blerjen e Pierre Emerick Aubameyang për të nisur kërkimet për  një sulmes të ri, ishte drejtori i ri sportiv i klubit transalpin, Antero Henrique që bindi drejtuesit për të hequr dorë nga blerja e sulmuesit nga Gaboni me pretendimin se futbollisti kushtonte shumë. Në fakt

Vazhdoni leximin →

Verratti-PSG, nisin bisedimet për largimin nga Franca?

Për Marco Verrattin po flitet shumë për një largim nga Paris Saint Germain. Sipas të përditshmes spanjolle ‘Sport’, mesfushori italian është takuar me Drejtorin e ri Sportiv të klubit, Antero Henrique për të diskutuar të ardhmen  e tij që mund të jetë larg kryeqytetit francez. Ideja e Henriques është që të bindë Verratin të qëndrojë

Vazhdoni leximin →

Paris Saint German konfirmon: Emery do të qëndrojë tek ne

Unai Emery nuk largohet nga Paris Saint Germain. Janë vetë drejtuesit e klubit parizien që kanë konfirmuar qëndrimin e tij pavarësisht dështimit në objektivin për të fituar titullin kampion në Francë. Lajmi i konfirmimit të qëndrimit të Emery u dha nga Nasser Al-Khelaifi menjëherë pas përfundimit të finales së Kupës së Francës mes PSG dhe

Vazhdoni leximin →

Kupat në Francë dhe Paris SG janë mallkimet e Monakos

Nuk mund të ketë skuadër me sjellje më të skajshme sesa Monako e këtij sezoni. “Hirushja” e Championsit e trajnerit Leonardo Zhardim, pësoi katastrofën e dytë krejt të papritur, në kompeticionet franceze, duke u eleminuar nga Kupa e Francës prej Paris SG. Jo vetëm u eleminua dhe humbi ndeshjen, por edhe u turpërua, diçka që

Vazhdoni leximin →