Prokuroria nis hetimet për vdekjen e Duamena

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për vdekjen e futbollistit të Egnatias, Rafel Duamena. Deri tani janë marrë në pyetje mjekët e skuadrës së Egnatias, stafi mjekësor I autoambulancës që transportoi futbollistin nga fusha e futbollit si dhe stafin mjekësor të spitalit të Kavajës. Gjithashtu është sekuestruar edhe kartela mjekësore e futbollistit ganez. Vdekja e

Vazhdoni leximin →

Bien akuzat në dëm të Agim Ademit

Prokuroria Themelore e Prishtinë ka hedhur poshtë kallëzimin penal ndaj presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, i dyshuar për veprat penale të “Shmangies nga tatimi” dhe “Keqpërdorim të besimit”. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj. Ndaj Ademit kishte parashtruar kallëzim penale Njësia Rajonale e Hetimeve

Vazhdoni leximin →

Inter-Juve e 2018-ës i kalon prokurorisë, çfarë ndodhi në derbi?!

Një ditë më parë, ish-prokurori federal, Xhuzepe Pekoraro, deklaroi në një intervistë për gazetën “Il Matino” se është zhdukur zëri (audio) e bisedës mes gjyqtarit dhe specialistëve të VAR-it, në një moment të ndeshjes Inter-Juventus luajtur në Serinë A në vitin 2018. Tashmë, kjo çështje do t’i kalojë prokurorisë italiane, siç shkruan e përditshmja “Il

Vazhdoni leximin →

Kur prokuroria shqiptare mbetet deri në fund tifoze!

Prokuroria shqiptare vendosi të pezullonte hetimet për Skënderbeun dhe të kërkonte ndihmë nga jashtë. Gjysma e parë e fjalisë të duket si një refren i vjetër, i luajtur për 27 vjet në Shqipëri, dhe brenda normales, kur prokurorë, gjykatës apo drejtues futbolli janë edhe shokë, edhe patriotë, dhe shpesh partnerë në biznes. Prokuroria paska shpenzuar

Vazhdoni leximin →