A mjaftojnë 1 milionë eurot e Vuçiçit që Serbia të fitojë në Portugali

Lajmet vijnë nga Beogradi dhe jehona bëhet në të gjitha mediat europiane. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u paska thënë lojtarëve të kombëtares se ka një marrëveshje me qeverinë për t’i shpërblyer me 1 milionë euro nëse arrihet fitorja në fushën e Portugalisë. Kombëtarja serbe ka nevojë për fitoren që të kualifikohet direkt në Botëror,

Vazhdoni leximin →

VAR-i gaboi sërish me dashje në Portugali-Francë

Nuk mjaftuan vendime flagrante në ndeshje të kaluara, si kundër Italisë, Anglisë e Spanjës, por kjo gjë u përsërit edhe ndaj kampionëve të botës. Jo vetëm gjyqtari, që edhe mund të gabojë, por edhe teknologjia nuk ishte aspak në krye të detyrës në nisje të kohës shtesë në Portugali-Francë. Kingsli Koman hyri me forcë në

Vazhdoni leximin →

Më në fund shfaqet Gjermania e vërtetë, spektakël dhe fitore 4-2 ndaj Portugalisë!

Mos e nënvleftësoni nëse nuk doni të ndëshkoheni. Ky ishte paralajmërimi i legjendës Lotar Mateus përpara nisjes së Kampionatit Europian dhe Gjermania i dha të drejtë, edhe pse vetëm në ndeshjen e dytë. Nuk dihet mirë nëse ishte kjo skuadra e vërtetë “teutone”, apo e ndihmoi edhe bilanci përgjithësisht pozitiv, por suksesi 4-2 ndaj Portugalisë

Vazhdoni leximin →