Prag Poloni-Shqipëri: Synojmë rezultatin me skemën 3-5-2, polakët në moment negativ!

Fjala e palejueshme është “humbja”. Kombëtarja shqiptare do të zbresë sot në fushën e Stadiumit Kombëtar të Varshavës për rezultat pozitiv ndaj Polonisë vendase në ndeshjen eleminatore të Kupës së Botës. Në orën 20:45 luhet sfida e parë nga 3 gjithsej këtë muaj, dhe siç thuhet, duhet nisur me këmbën e mbarë. Trajneri Edi Reja

Vazhdoni leximin →

Reja do kualifikimin në Poloni, por eksperimenti “Çeki” nuk na ngroh shumë!

Disa kohë më parë, ndërsa kombëtarja ende nuk kishte nisur ndeshjet eleminatore të Kupës së Botës, drejtuesi i shquar i dikurshëm i sportit, Sokol Morina, shprehej se “problemi kryesor i Shqipërisë është se lojtarët janë marrë “kokrra-kokrra” dhe se nuk bëhet dot një ekip”. Ndryshe nga vitet 60-të apo 80-të, lojtarët mund të luajnë në

Vazhdoni leximin →

UEFA lejon 9 500 tifozë për finalen e Ligës së Europës

Marrëveshja me autoritetet polake është arritur dhe afërsisht 25 për qind e kapacitetit të stadiumit të Gdanskut do të jetë i mbushur me tifozë. Ky është vendimi i UEFA-s, që dëshiron të provojë sesi mund të jetë futbolli me publik, ndërsa epidemia e koronavirusit nis periudhën e “zbaticës” në kontinent. Do të jenë 9 500

Vazhdoni leximin →

Tirana “e fiton” më në fund “një ndeshje”, Muçi shkon në Poloni për 500 000 euro!

Gjithçka pritej, por ajo që ndodhi ishte më e mirë sesa shpresohej. Ernest Muçi i dha fund karrierës së tij tek Tirana për t’u transferuar menjëherë tek Legia e Varshavës. Klubi polak fitoi konkurrencën për të marrë shërbimet e sulmuesit 19-vjeçar, pasi bëri ofertën më të mirë te bardheblutë. Sipas burimeve pranë presidentit Refik Halili,

Vazhdoni leximin →