“Tirana na pret”, Plisat gati për spektaklin e radhës në “Air Albania”

Biletat e Shqipëri-Çeki u shitën në kohë rekord. Stadiumi “Air Albania” do të jetë i mbushur plot të enjten në mbrëmje, aty ku kuqezinjtë e drejtuar nga Sylvinho do të sfidojnë kombëtaren çeke. Atmosfera pritet të jetë e zjarrtë si gjithmonë, ndërkohë që tifogrupet që mbështetin Kombëtaren e shqiptarëve janë gati për të ndihmuar heronjtë kuqezi

Vazhdoni leximin →

“Plisat”, “Dardanët” e “Ballistët”, shqiptarët e gjithë Ballkanit në krah të Shqipërisë!

I përkasin një shteti tjetër, edhe pse flet të njëjtën gjuhë si ne. Tifozët nga Kosova nuk ngurruan të shprehnin përkrahjen e tyre të plotë për shqiptarët e Shqipërisë, sidomos për ata të zonave të prekura nga tërmeti. Ultrasit e Prishtinës, të quajtur “Plisat”, e përjetuan rëndë tragjedinë me humbje jetësh, dhe reaguan menjëherë. “Shqipëri,

Vazhdoni leximin →

Turpërohet Prishtina me suedezët, por Plisat e injorojnë keq

Plisat” nuk janë ndar të kënaqur me humbjen turpëruese të Prishtinës në ndeshjen e parë dhe historike në Evropë. Albert Kastrati, udhëheqës i tifo- grupit zyrtar të “Plisave”, ka goditur rëndë Prishtinën, pas humbjes prej 5:0 nga Norrkopingu. Përmes llogarisë së tij në Facebook, Kastrati ka thënë se do ta dojë klubin edhe atëherë kur

Vazhdoni leximin →