Juventusi dhe rinovimi me Pirlon? Ka mendime pro dhe kundër!

Kur arrin një sukses, gjërat ndryshojnë dhe po ashtu edhe fatet e njerëzve. Në futboll nuk ka përjashtime ndonëse për një klub si Juventusit thjesht kualifikimi për në Champions nuk mund të quhet një arritje e madhe. Trajneri Andrea Pirlo arriti thjesht objektivin minimal, ndërsa pas 9 vitesh u humb titulli në Serinë A. Pirlo

Vazhdoni leximin →