Milani paska zgjedhur Piolin përpara Maldinit

Pak a shumë si ajo që ndodhi tek Lacio, ndonëse në mënyrë aq dramatike, të paktën jo publikisht. Tek Milani qenka përsëritur situata në kryeqytet mes Igli Tares dhe Mauricio Sarrit, dhe protagonistë ishin pikërisht të njëjtat figura, por me emra të ndryshëm. Paolo Maldini dhe Stefano Pioli nuk paskan shkuar mirë, dhe paska pasur

Vazhdoni leximin →

Pioli: Milani e tregoi veten atëherë kur duhej!

Ishte një rast për të treguar veten, ndonëse më parë shanse të tilla ishin humbur. Gjithsesi, kur flasim për Serinë A, Milani shfaqet serioz në momentet kyçe e ndonëse këtë vit nuk fitoi titullin siç bëri vjet, arriti një objektiv tepër të rëndësishëm. Me fitoren 1-0 në fushën e Juventusit u sigurua kualifikimi për në

Vazhdoni leximin →

Mos vallë Leao rrezikon Championsin? Pioli thotë që jo!

“Rafaeli është mirë, shprehet trajneri i Milanit, ai doli nga fusha në momentin e duhur”. Fjalë qetësuese të Stefano Piolit për dëmtimin e pësuar nga Rafael Leao në ndeshjen ndaj Lacios në Serinë A. Sulmuesi portugez doli nga fusha në minutën e 10-të, pra tepër shpejt, pasi ndjeu shqetësime fizike në këmbën e majtë ndërsa

Vazhdoni leximin →