Reali përgënjeshtron Ancelottin

Pas intervistës së Carlo Ancelottit me “Il Giornale” (“FIFA duhet të harrojë se lojtarët dhe klubet do marrin pjesë në atë turne. Një ndeshje e vetme e Real Madridit vlen 20 milionë euro, FIFA dëshiron të na japë atë shumë për të gjithë kompeticionin”), klubi i Florentino Perezit e përgënjeshtron trajnerin e tij me këtë

Vazhdoni leximin →

Red Bull arrin marrëveshjen me Perez

Red Bulli njoftoi këtë të martë se Sergio Pérez ka rinovuar, duke zgjatur kontratën me skuadrën deri në vitin 2026. Piloti 34-vjeçar foli për rinovimin në faqen e skuadrës dhe nuk e fshehu lumturinë e tij për vazhdimin e përfaqësimit të Red Bullit: “Jam shumë i lumtur që e përkushtoj të ardhmen time në këtë

Vazhdoni leximin →

Super League i bashkon, Barcelona dhe Real Madrid “vrer” kundër njëri-tjetrit

Joan Laporta kërkon ngushëllim. Logjike dhe e kuptueshme. E fton situata. Ai e di se Barcelona si klub dhe ekip po përballet ndoshta me momentin më të keq në historinë e saj, pa zgjidhje afatshkurtër. Për të qetësuar zemërimin e tifozëve, presidenti i Barcelonës i drejtohet idesë për të sulmuar Real Madrid, shoqëruesin në aventurën e

Vazhdoni leximin →

Perez nuk pranon të flasë për Mbappe

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez komenton situatën për çështjen “Mbappe” edhe pse ai nuk pranoi të shkepuste shumë fjale rreth bisedimeve. Pas finales së Superkupës së Spanjës ku Reali shkatërroi Barcelonën, Perez refuzoi të përgjigjej por edhe kjo sjellje tregon shumë për situatën e tensionuar pasi numri 7 nuk ka dhënë ende një

Vazhdoni leximin →

Perez dëshiron që Ancelotti të vazhdojë

“Nuk flas për të ardhmen time”. Me këto fjalë iu drejtua Carlo Ancelotti gazetarëve para sfidës së Realit të Madridit me Napolin. Do të shkojë të marrë drejtimin e Brazilit apo do të vazhdojë te Reali i Madridit? Kjo është pyetja. Florentino Perez, gjithmonë ka marrë një vendim personal në lidhje me zgjedhjen e trajnerit.

Vazhdoni leximin →

Perez do të bojkotojë ndeshjen El Clasico

Sipas të gjitha gjasave, Florentino Perez nuk do të udhëtojë në Barcelonë për El Clasico pasi raportet mes Real Madridit dhe Barcelonës nuk janë të mira. Arsyeja e raportuar për vendimin e tij nuk ka të bëjë me përfshirjen e Barçës në çështjen famëkeqe Negreira. Florentino thjesht nuk e pëlqeu atë që njëri nga anëtarët

Vazhdoni leximin →