Kombëtarja uron Ditën e Flamurit, Pavarësinë, dhe “të bukurën tonë” Shqipëri!

Pavarësia është e shenjtë edhe për futbollin. Sidomos kur flitet për lojtarët e kombëtares shqiptare. Thuajse të gjithë ata, përfshi edhe ish-kapitenë, ish-lojtarë dhe ish-trajnerë, nuk harruan të bënin urimet, nga më të bukurat që menduan dhe krijuan. Kapiteni Ansi Agolli: Gëzuar Atdhe! Shqipëria mbi gjithçka! Ish-kapiteni Lorik Cana: Urime gjithë shqiptarëve ditën e Flamurit!

Vazhdoni leximin →

Struga fiton Kupën e Pavarësisë në Korçë, në një garë me “frena dore”!

Shkëndinë e Tetovës e zëvendësoi denjësisht. Struga mund të mos jetë skuadra më me emër e shqiptarëve të Maqedonisë, por kjo nuk epengoi aspak që të fitonte Kupën e Pavarësisë. Në stadiumin “Skënderbeu” të Korçës, struganët ia dolën fillimisht në gjysmëfinale ndaj Tiranës 1-0, dhe pastaj në përballjen fundore kundër Otrantit të Ulqinit, pas gjuajtjes

Vazhdoni leximin →