Pyetja në NBA është: Si do të ndalet Nikola Jokiçi?!

Basketbollisti nga Serbia po luan në një nivel që kampionati amerikan e ka parë rrallë herë, dhe vetëm nga lojtarë si Xhordan, Lebron, Bërd apo Çembërlen, ndonëse ky i fundit ishte tjetër tip ylli. Nikola Jokiç e udhëhoqi Denverin në Finalen e Madhe të NBA-së, ku po pret rivalin (Majemi ose Boston), ndërsa Lejkërsat u

Vazhdoni leximin →

Denveri dhe Jokiçi, në finale e Konferencës Perëndimore

Presin Lejkërsat ose Golden Stejtin, por kryesorja është që nuk presin më vetveten. Denver Nagetsat janë sot një skuadër fituese në NBA, falë një Nikola Jokiçi stratosferik dhe falë një ekipi që po mësohet të luajë për suksesin. Ekipi nga Kolorado arriti në finalen e Konferencës Perëndimore falë fitores 125-100 në fushën e Feniks Sansave,

Vazhdoni leximin →

Shkëlqen Nikola Jokiç, por Denveri humbet në Feniks!

Në lojë është kthyer edhe Feniks, që ngushtoi diferencën 2-1 në serinë e gjysmëfinaleve të Perëndimit kundër Denver. Pasi kishin fituar dy sfidat e para, Naxhets u dorëzuan me rezultatin 121-114 në fushën e Sans. Spektakolare paraqitja e Nikola Jokiç me tre shifra dopjo 30 pikë, 17 topa në tabelë dhe 17 asist, por nuk

Vazhdoni leximin →

Jokiç barazon yjet, por Denveri humb; fiton Golden Stejti!

Momenti i vështirë ka kaluar. Pasi humbi dy sfidat e para, Golden Steit kthehet bindshëm në garë për një biletë në gjysmëfinalet e NBA, duke barazuar 2-2 serinë kundër Sakramentos. Kampionët në fuqi triumfuan në një sfidë emocionuse dhe të vendosur në sekondat e fundit me vetëm një pikë diferencë 126-125. Stefën Kerri ishte edhe

Vazhdoni leximin →