Egbo ëndërron Nigerinë

Egbo shkroi historinë te Tirana duke kthyer titullin kampion te bardheblutë, ndërsa së bashku me këtë trofe theu edhe mallkimin në derbi kundër Partizanit. Tani objektivi dhe qëllimi kryesor i këtij trajneri është të marrë drejtimin e Kombëtares në vendin e tij, në Nigeri. Nigeria ka larguar së fundmi trajnerin e saj, Jose Peseiro, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →

Osimhen ndalet me Nigerinë

Osimhen ndalet me Nigerinë, sulmuesi i Napolit i përfshirë në Kupën e Kombeve të Afrikës nuk u stërvit në mëngjes. Shqetësimi, pas ndeshjes debutuese kundër Guinesë Ekuatoriale që përfundoi 1-1 (shënoi gola). Duhet të jetë një shqetësim i muskujve. Nuk duket ndonjë problem i madh, asgjë serioze dhe Victor nuk është në dyshim për sfidën

Vazhdoni leximin →