Paris SG shkarkon trajnerin kampion Kristof Galtie!

Kështu është jeta në futbollin profesionist dhe po bëhet gjithnjë e më shumë e tillë. Pasi Napoli ndau rrugët me trajnerin Luçiano Spaleti (dhe pasi Partizani në Tiranë duket se do ta bëjë këtë me teknikun kampion Kolela), edhe Paris SG nuk u vonua aspak. Klubi francez shkarkoi trajnerin Kristof Galtie pas vetëm një viti

Vazhdoni leximin →

Uli Hënesi e quajti lidhjen dashurore të Nagelsmanit “të papërshtatshme”!

Kanë kaluar muaj që nga ajo kohë dhe Bajerni u eliminua në çerekfinale në Champions dhe po ashtu nga Kupa e Gjermanisë, ndërsa fitoi Bundesligën. Kjo ndodhi me trajnerin Tomas Tuhel, ndërsa bordi drejtues kishte shkarkuar Julian Nagelsmanin. Ish-presidenti Uli Hënes, sot në rolin e këshilltarit dhe të presidentit të nderit, komenton vendimin për ish-trajnerin

Vazhdoni leximin →

A do të jetë Nagelsmani, pasardhësi i duhur i Spaletit tek Napoli

Ende asgjë nuk është vendosur pasi trajneri nuk është larguar nga stadiumi “Maradona”. Gjithsesi, mediat po shkruajnë se tek Napoli po mendojnë për Julian Nagelsmanin si pasardhësin e mundshëm të Luçiano Spaletit. Pasi raportet mes teknikut dhe presidentit De Laurentis papritur u prishën pas fitores së titullit, specialisti gjerman ka dalë si kandidati më i

Vazhdoni leximin →

Nagelsman nuk shkon tek Çelsi, mbeten Poçetino ose Kompani!

Argjentinasi jepet favorit për stolin e Bluve të Londrës, ndërsa trajneri gjerman mësohet se është tërhequr. Mediat angleze shkruajnë Juluan Nagelsmani ka vendosur të mos garojë për postin, nuk dihet saktësisht përse, ndërsa Maurisio Poçetino duket se është favorit për të pasuar Graham Poterin dhe Frenk Lampardin. Në pretendime edhe Vinsent Kompani që është i

Vazhdoni leximin →