“Karuseli” i Barcelonës, nga Jerri Mina tek Zheison Murijo!

Barcelona e pati një mbrojtës qendre kolumbian dhe ai ishte Jerri Mina. Shtatlarti 23-vjeçar luajti shumë pak për katalanasit, për shkak të konkurrencës së madhe në mbrojtje, por pastaj shkëlqeu në Botëror duke shënuar 3 gola. Dëshira e madhe për të pasur minutazh, e bëri që të braktiste “Kamp Noun” për Evertonin në Angli, me

Vazhdoni leximin →

Dhimbje koke për Murinjon: Askush nuk e do Uein Runin!

Planet e Mancestger Junajtidit për sjelljen e përforcimeve të reja në ekip kanë ngecur në vend, për shkak të pamundësisë së “djajve të kuq” për t’u cliruar nga ish-kapiteni i tyre Uein Runi që është, në fakt, futbollisti më i paguar në Premier Ligë më një pagë javore prej 300 000 sterlinash, një shumë që

Vazhdoni leximin →