US Open, një pretendente mundet nga numri 202 në botë!

Mund të jetë kampione e “Rolan Garosit” në 2016 dhe e Uimbëlldonit në 2017, mund të jetë edhe fituese e mbi 17 milionë dollarëve në karrierë, ende në moshën 24-vjeçare, por kjo nuk mund ta ndihmojë kur nuk është në formë. Garbinë Muguruza, e lindur në Venezuelë, por përfaqësuese e Spanjës, u eleminua që në

Vazhdoni leximin →

Cfarë triumfi  për Muguruzën, “asgjësoi” Uiliamsin duke habitur

Fituesja e turneut të vjetshëm “Rolan Garos”, Gabrinje Muguruza, është kampionia e re e turneut më prestigjioz në botë në tenis, Uimbëlldon. Kjo teniste e shkëlqyer spanjolle, këtë mbasdite, luajti edhe një ndeshje tjetër perfekte që, në fund, u kurrorëzua me një fitore bindëse mbi tenisten amerikane, me shumë më tepërpërvoje, Venus Uiliams, me rezultatin

Vazhdoni leximin →