Wanda Nara behet femije, mbi komerdare me pamje nga San Siro

Wanda Nara për një moment vihet ne rolin e një fëmije. Bashkëshortja dhe njëkohësisht agjentja e sulmuesit të Paris Saint Germainit, Mauro Icardit është kthyer në Milano  dhe  tani I gëzohet pishinës së banesës së saj me pamje nga San Siro teksa qëndron mbi një komerdare si një vajzë e vogël. Foton Wanda Nara e

Vazhdoni leximin →

San Siro mund të shembet: Nuk ka interes kulturor

San Siro mund të shembet dhe t’i krijoje hapesire stadiumit te ri. Ai që e vendosi këtë ishte Komisioni Rajonal për pasurinë kulturore të Lombardisë pas kërkesës së bërë në 13 nëntor nga kryetari i Bashkisë së Milanos, Beppe Sala teksa e konsideroi si një impiant që nuk paraqet interes. Kryebashkiaku i qendrës lombarde Sala

Vazhdoni leximin →

Nënkampioni i botës “Karlo” Shnelinger, në “ferrin” e Milanos!

Tifozët gjermanë dhe të gjithë tifozët e Gjermanisë nëpër botë (padyshim edhe në Shqipëri), padyshim e mbajnë mend mirë Karl-Hajnc Shnelingerin, mbrojtësin e majtë që shkëlqeu në Kupat e Botës për “pancerat”. Ky Shnelinger sot, në moshën 80-vjeçare, jeton në Milano, pra në epiqendrën e epidemisë së koronavirusit. Mediat gjermane nuk e harrojnë, po ashtu,

Vazhdoni leximin →

Inter, pasdite ‘maravillosa’; Sancez zbarkon në Milano

Pasditja është ‘maravillosa’ në shtëpinë e Interit. Kjo për faktin se zikaltrit kompletuan edhe 2 lëvizje të tjera; ardhjen e Biragit nga Fiorentina pas një shkëmbimi me Dalbert dhe atë të Aleksis Sancez. Sulmuesi kilian tashmë ka mbërritur në Milano mes entuziazmit të madh të tifozëve të Interit Për Sancez ardhja te Interi është një

Vazhdoni leximin →