Dris Mertens grumbullon ndihma për viktimat e tërmetit!

Të shumta janë nismat që kanë përfshirë futbollistë dhe klube për t’i ardhur në ndihmë goditurve nga tërmeti në Turqi. Dris Mertens, ylli i futbollit belg që luan me Gallatasarain ka zbritur vetë në terren. Me bashkëshorten e tij, sulmuesi i është bashkuar vullnetarëve në mbledhjen dhe shpërndarjen e ndihmave drejt zonave më të prekura.

Vazhdoni leximin →

Napoli, Mertens kthehet në Belgjikë, kavilja dhemb ende

Pas suksesit në Kupën e Italisë  kundër Spezias, Napoli u përball me skuadrën e Parmës, por Dries Mertens nuk ishte i pranishëm në atë ndeshje. Futbollisti belg në fakt udhëtoi drejt Antverpit në Belgjikë për të zgjidhur`problemin në kaviljen e majtë. Në këtë mënyrë ai do të kthehet në klinikën ku u vizitua edhe në

Vazhdoni leximin →

Napoli, Mertens: Rinovimi? Vendimi u mor gjatë karantinës

Dries Mertens rrëfehet dhe këtë e bën në një intervistë për ‘Il Mattino’ teksa tregon muajt e periudhës së karantinimit, për rinovimin e kontratës dhe rebelimet e skuadrës së Napolit që sollën tensione të shoqëruar me gjoba. ‘Kalim një moment të komplikuar ku të gjithë patëm fajet tona, por dolëm nga situata më të bashkuar

Vazhdoni leximin →