‘Derbi’ në kombëtaren meksikane; kandidati për president i SHBA, Kanye West, tifoz i Chivas Guadalajara

Pesë futbollistë të Chivas dhe 4 të Club America janë grumbulluar në përfaqësuesen meksikane nga trajneri Gerardo Martino. Të 26 futbollistët do të stërviten në Meksiko duke nisur që nga e shtuna e deri të mërkurën për të përgatitur miqësoren e 30 shtatorit ndaj Kosta Rikës në Stadiumin Azteca, që do të jetë ndeshja e

Vazhdoni leximin →

Nuk rinovon me Federaten; Osorio le pankinen e Meksikes

Huan Karlos Osorio nuk do te jete me trajner i perfaqesueses se Meksikes. Tekniku kolumbian 56 vjeçar vendosi te mos e rinovoje kontraten me Federaten Meksikane te Futbolli, gje qe u konfirmua nga vete ky institucion. ‘Pas nje periudhe bisedimesh, takimesh e analizash te thella, Osorio vendosi te lere skuadren perfaqesuese dhe te mos jete

Vazhdoni leximin →

Meksika ne alarm…nga gripi

Trajneri i perfaqesueses meksikane Osorio eshte ne telashe te medha ne prag te ndeshjes me Brazilin. Futbollistet e tij i ka mberthyer epidemia e gripit qe e ben shume te veshtire punen e tij. ‘Sa sherohet njeri, semuret tjetri-ishte komenti i trajnerit te Meksikes. Gjithçka nisi ne Rostov ku Meksika zhvilloi ndeshjen me Korene e

Vazhdoni leximin →