Max Verstappen triumfon në Las Vegas

Piloti holandez i Red Bull, Max Verstappen nuk ka të ngopur duke fituar edhe Çmimin e Madh në Las Vegas, në garën e parafundit të Botërorit të Formulës 1. Eventi, ishte një shfaqe e madhe për mënyrën si rodhën ngjarjet. Kampioni në fuqi nisi garën me një penalizim prej 5 sekondash pasi nxorri jasht piste

Vazhdoni leximin →

Verstappen lider edhe në Brazil

Stacioni i 21-të i këtij Botërori të Formulës 1 është Çmimi i Madh i Brazilit, që ka zhvilluar të premten provat zyrtare të tij dhe Max Verstappen do të niset nga vendi i parë në garën e madhe të së dielës, pasi ka qenë më i shpejti në këto prova zyrtare. Në fakt, ndonëse kanë

Vazhdoni leximin →