Manchester United, Casemiro dhe Varene drejt largimit

Mançester Juantid edhe pse ka investuar shumë në vitet e fundit vijojnë të zhgënjejë në Premier Ligë. Djajtë e kuq priten të largojnë 7 futbollistë në merkaton e verës pasi nuk janë në pritshëmritë e klubit anglez. Mes emrave të lakuar gjenden edhe Rafael Vranë dhe braziliani Kasemiro. Mancester Junatid është duke përjetuar një tjetër sezon

Vazhdoni leximin →

19-vjeçari “çmend” Man.United

Manchester United është duke përgatitur një ofertë për mesfushorin e Benfica-s, Joao Neves. I riu po shfaqet si një objektiv kryesor i merkatos së verës për Manchester United. Në kontratën e Neves është një klauzolë blerjeje prej 120 milionë euro, megjithatë United synon të arrijë një marrëveshje për 100 milionë euro, sipas Record. 19-vjeçari ka

Vazhdoni leximin →

UEFA refuzon të ndryshojë rregullat, United rrezikon të mbetet pa Europë!

Pozicioni i Sir Jim Ratcliffe si kreu i operacioneve të futbollit te Manchester United, mund të ketë pasoja të rënda nëse klubi kualifikohet për në kompeticionet europiane vitin e ardhshëm. Pas muajve të tërë spekulimesh, miliarderi 71-vjeçar siguroi një pjesë të aksioneve të klubit dhjetorin e kaluar. Ratcliffe (dhe grupi i tij Ineos) pagoi më

Vazhdoni leximin →

Bruno Fernandes i ofrohet Barcelonës

Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes i është ofruar Barcelonës nga agjenti i tij, Jorge Mendes. Marrëdhënia e ngushtë e Barcelonës dhe veçanërisht e presidentit Joan Laporta me super-agjentin Jorge Mendes është e mirë dhe kjo ka bërë që gjigantët katalanas të bëjnë disa marrëveshje në të shkuarën. Joao Felix dhe Joao Cancelo u bashkuan

Vazhdoni leximin →

Manchester United, Erikssen i pakënaqur

Christian Eriksen nuk është aspak i kënaqur me aktivizimin e pakët nga trajneri Erik Ten Hag. Mesfushori i Mançester Junajtid nuk e fshehu zhgënjimin e tij që mund ta shtyjë shumë shpejt të largohet nga “djajtë e kuq”. “Skuadra po ecën mirë në periudhën e fundit dhe prandaj respektoj rolin tim, por është e qartë që

Vazhdoni leximin →

Rashford nuk e tradhëton Manchester United

Marcus Rashford nuk dëshiron të largohet nga Manchester United. Konfirmimi erdhi nga “The Sun”, që shpjegoi se futbollisti anglez nuk ka ndërmend të largohet, aq sa hodhi poshtë ofertat e marra nga Paris Saint Germain. Klubi francez shihte te sulmuesi zëvendësuesin ideal të Mbappe, që në fund të sezonit do të bashkohet me Realin e Madridit. Gjigantët

Vazhdoni leximin →