Mançester Siti konfirmon marrjen e Mateo Kovaçiçit

Transferimi ishte i ditur, thjesht nuk ishte bërë zyrtar, por tashmë nuk ka më dyshime. Mateo Kovaçiç është lojtari i ri i Mançester Sitit, një lloj zëvendësimi për Ilkai Gyndoganin që shkoi tek Barcelona. Kampionët e Europës paguan 25 milionë paundë stërlina tek Çelsi për kartonin e kroatit, ndërsa mesfushori ka qenë më parë tek

Vazhdoni leximin →

Mançester Siti kalon tek “plani B”, Mateo Kovaçiç

Mesfushori kroat do të jetë futbollisti i ri në “Etihad” dhe nën urdhërat e Pep Guardiolës. Mateo Kovaçiç largohet nga Çelsi pas shumë vitesh të suksesshme në “Stemford Brixh” dhe shpreson të ketë edhe më shumë trofe në të ardhmen. Mançester Siti pagon fillimisht 25 milionë paundë stërlina për kartonin e tij, ndërsa më pas

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtidi hidhet në sulm për Deklan Rajsin

“Djajtë e kuq” kanë vendosur të konkurrojnë Arsenalin për kapitenin e Uest Hemit dhe kanë një plan për t’ia dalë mbanë. Mançester Junajtidi është gati të ofrojë jo vetëm një shumë të madhe parash, por edhe të fusë në lojë lojtarë, që mund të jenë Skot Mektominai ose Harri Megajer. Uest Hemi kërkon 100 milionë

Vazhdoni leximin →