Tifozëve të Man. Junajtidit, u duket historia e Ejpëllit shumë e bukur për t’u besuar!

Të urryerit Glejzër “po e thyejnë qafën” dhe ky është në vetvete një lajm tepër i madh. Tifozët e Mançester Junajtidit janë të lumtur që miliarderët amerikanë po largohen e do t’i shesin aksionet, por po ashtu janë në “qiellin e shtatë” që pretendent për t’i blerë është kompania gjigande amerikane “Ejpëll” (Apple). Kompania më

Vazhdoni leximin →

Edhe legjenda Dejvid Bekam dëshiron aksione tek Man. Junajtidi

Pronarët e sotëm, amerikanët Glejzër, janë gati të largohen ose të paktën kështu thuhet. Miliarderët nga përtej Atlantikut kërkojnë të paktën 5 miliardë paundë stërlina, dhe njëri nga ata që duan të bashkohen në sipërmarrjen e re në “Old Traford” është Dejvid Bekami. Ish-ylli i mesfushës ka shprehur interesim, ndonëse i vetëm ai nuk mundet

Vazhdoni leximin →

Glejzërsit kërkojnë 9 miliardë për Man. Junajtidit, tifozët: Baraz me fitoren e titullit!

Protestat shumëvjeçare po japin rezultat, ndonëse mund të ketë edhe arsye të tjera. Familja miliardere amerikane, Glejzër, ka pranuar se është gati të heqë dorë nga aksionet e Mançester Junajtidit, diçka që tifozët e zjarrtë e kanë kërkuar që në 2011 kur ata blenë klubin duke e futur në borxh. Lajmet janë që Glejzërsat mund

Vazhdoni leximin →