Mançini e tepron, Kovidi e detyron të thërrasë “gjithë Italinë” në kombëtare!

Sesa punë po prish kjo epidemi, këtë e kemi mësuar, por çdo ditë marrim njoftime të reja. i fundit prej tyre ishte që trajneri i Italisë, Roberto Mançini thirri “gjithë Italinë” në kombëtare nga frika e problemeve që mund t’i sjellë koronavirusi. Në listën e Mançinit janë 41 lojtarë, ndërsa futbollistë të Xhenoas, Fiorentinës, Interit,

Vazhdoni leximin →

Mungesa, koronavirus e pandemi, Shqipëria “copë” në “finalet” e Ligës së Kombeve

Po t’i hedhësh një sy të parë mund të ndihesh i kënaqur. Kombëtarja shqiptare teorikisht do të ketë në dispozicion shumiën dërrmuese të lojtarëve për miqësoren me Kosovën, por sidomos për dy ndeshjet vendimtare në Ligën e Kombeve, ndaj Kazakistanit e Bjellorusisë. Mungesat të rëndësishme janë Keidi Bare dhe Odise Roshi, të dëmtuar, ndërsa kthehet

Vazhdoni leximin →

Reali nxjerr sërish në treg yjet që nuk i shiti dot vjet!

Si do t’ia bëjë këtë herë kur para në qarkullim ka më pak? Këtë as në “Santiago Bernabeu”. Gjithsesi, në Madrid nuk kanë tjetër zgjedhje përveçse ta provojnë sërish atë për të cilën dështuan vitin e kaluar, pra të përpiqen të transferojnë “në dalje” yje të tillë si Garet Bejl, Hames Rodrigez apo Mariano Diaz,

Vazhdoni leximin →