Leo Messi tregon se ka klas edhe në..ndershmëri

Ylli argjentinas, Leo Messi ka shkëlqyer dje në fitoren e Barcelonë kundër Osasunas 0:3, duke shënuar dy gola. Goli i tij i dytë ishte i jashtëzakonshëm, por ai bëri edhe diçka tjetër që duhet lavdëruar. Messi gjatë një aksioni u rrëzua pa e prekur askush dhe menjëherë u ngrit duke i sinjalizuar gjyqtarit kryesor që

Vazhdoni leximin →

Dy “fytyrat” futbollistike të mbretit  Lionel Mesi

Një nga futbollistët më të mirë të të gjithë kohërave, Lionel Mesi, ka dy “fytyra”, një të shkëlqyer, kur vesh bluzën e Barcelonës, dhe të dytën – të zbehtë, kur vesh bluzën e ekipit përfaqësues të Argjentinës. Virtuozi nga Rosario ka zhvilluar 357 ndeshje me Barcelonën dhe, deri tani, ka shënuar 320 gola, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →

Talenti i Nejmar.. ndalon tek pika e bardhë e penalltisë 

Kur shikon një futbollist virtuoz me topin, të cilin mbrojtësit e kanë frikë për shkak të manisë që ka për  të futur topin midis këmbëve, emri i tij nuk është mister. Quhet Nejmar dhe ka lindur për të lodruar mbi barin e gjelbër, me topin të ngjitur pranë këmbës.  Braziliani i Barcelonës, në ndeshjen që

Vazhdoni leximin →